ניהול מוקד..........

מוקד מעצם הגדרתו חולש על כמה וכמה זרועות חשובות גם בשגרה וגם במצב חירום הכוללות, בין השאר, קשר ישיר עם התושבים למסירת מידע שוטף, קבלת דיווחים על מפגעים שונים בשטח הרשות, ואיסוף מידע חיוני עבור מקבלי ההחלטות בארגון. השינוי ממצב שגרה למצב חירום קורה ברגע - כך בדיוק קורה עם מערכת MyCity ובהזזת כפתור משגרה לחירום כל תפקוד המערכת משתנה.

עיקר פעולתו של המוקד מתרחש בשעות שגרה ואנשיו יודעים בדיוק כיצד להתנהל, אך חוסנו ויכולותיו האמיתיים באים לידי ביטוי במצבי משבר ובמצבי חירום. ולא חסרים כאלה.

מערכת MyCity מאפשרת אינטראקציה מלאה עם האזרח במתן שירותים חיוניים בעת שגרה. המוקד העירוני הינו החולייה הראשונה בשרשרת האנשים שיכנסו לתמונה ברגע האמת. ככזה הוא מרגיש את השטח ומגיב לו ראשון. כאשר משתנה המצב מרגיעה למצב חירום – ישנה עמימות, בעיקר בגלל שעדיין לא יודעים לקרוא את המפה ולא מבינים מה גודל האירוע. בדרך כלל בשלב זה קיים ריבוי בפניות של הציבור למוקד כדי להבין מה קורה והמענה חייב להיות אמין, מקצועי וסמכותי. כדי שהפעולות תהיינה מהירות ויעילות נדרשת מערכת לומדת שיודעת להיות בקשר רציף עם שותפי התפקיד שלו: שדרת הניהול, עמיתים ועובדים. בשעת חירום פועלת הרשות בהתאם לתקנות החירום הארציות וכחלק מההיערכות נפתח מרכז הפעלה הפועל באמצעות מכלולי חירום.

כל המערכות צריכות לדעת לדבר האחת עם השנייה כדי שהמערך יתפקד היטב. חלק מהאמצעים הם מערכת שיודעת לתת את המענה הדיגיטלי הטוב ביותר.

מערכת MyCity נוצרה בדיוק בשביל רגעים אלה. בזכותה, ניהול משברים מעולם לא היה קל יותר.