המשך תפקוד הארגון גם בעת משבר ארצי , עולמי או מקומי במרחב הארגון

כל ארגון וכל רשות נדרשים לחוסן ארגוני כדי לצלוח את האתגרים הצפויים להם גם בשגרה וגם בחירום. רציפות תפקודית נמדדת במצב של הפרעה בתפקוד תקין (כמו תקלות טכניות) ולא רק במצבי חירום. מה שנדרש הוא קודם כל היכולת להכיל את ההפרעה ולמנוע זעזועים ככל הניתן.

כדי לעמוד בכך נדרשת גמישות ויכולת התאמה של המערכת למטה הניהולי ואז ניתן לראות תוצאות. ולא רק. ישנו צורך בשמירה גם על הפעולות ועל המיומנויות שכל אחד גם בארגון וגם ברשות כבר יודעים לבצע.

רציפות תפקודית, מעצם היותה, חייבת לשלוט במשאבים ולהשתמש בהם בהתאם לנדרש ובעיקר חייבת לגלות גמישות בעת השליטה בכוח. במצב חירום חוסר הוודאות גדול והתנאים משתנים ללא הרף ובנקודה זו באות לידי ביטוי הגמישות והיצירתיות גם של אנשי המטה וגם של אנשי השטח כדי להתמודד נכון עם מה שקורה.

כדי לשמור על הארגון, בעיקר בנקודות התורפה שלו, ישנה חשיבות גדולה לשימוש במערכת חכמה, גמישה שהפעלתה תהיה פשוטה ונגישה, ותאפשר שליטה אמיתית על הנעשה בשטח. תכונות אלה מסייעות לרציפות תפקודית בזמן אמת.

מערכת MyCity פותחה על בסיס העקרונות הללו ומוכיחה את עצמה היטב במצבי חירום ולחץ. ניתן למצוא בה נגישות הפעלה, מודולריות וקלות בחיבור המערכת למערכות החירום הקיימות ועוד.